Headline 14.png
Headline 11.png

 NLP Uzmanı ve Profesyonel Koç Cem Deveci, işte ve yaşamda temel değerlerinizi keşfetmenize, geliştirmenize ve uygulamanıza yardımcı olacak kanıtlanmış bir yöntemle 60 dakikalık bu özel koçluk seansında paylaşıyor.

Bireysel Koçluk Seansı
(Yüzyüze-Birebir Görüşme)

Tek Seferlik Ödeme

60 dakikalık - Bireysel Değerlerini Keşfet - KOÇLUK SEANSI (Yüzyüze) 
 

497 TL

Özel Teklif
(Online-Canlı Görüşme)

Tek Seferlik Ödeme

60 dakikalık - Bireysel Değerlerini Keşfet - KOÇLUK SEANSI (Online-Canlı) 

Normal fiyat: 297 TL

SADECE: 97 TL

SON GÜN : 30 HAZİRAN

Badge 100.png
Bullet Box 11.png

① Bireysel Koçluk Seansı -

Canlı 60 dakika 

② Değerler Sunum Dosyası - PDF

degerler-sunum-kapak-1.png

③ Değerler Envanteri  - E-Kitap

degerler-e-kitap Kopyası (1).png
Arrow 246.png

İç sesinle iletişime geçerek özdeğerlerini keşfetmeyi öğren

1 - Koçluk Seansı Al

2 - Değerlerini Keşfet

Temel değerler, parmak izi gibi kişiye özeldir ve bunu sadece iç sesini dinleyerek keşfedebilirsin. İç sesinle nasıl iletişime geçeceğini ve en yüksek değerlerini nasıl ortaya çıkartabileceğini bu canlı kursta, Cem Deveci'nin rehberliğinde öğreneceksin.

IMG-20191027-WA0050.jpg

3 - Başarılı ve tatmin edici bir yaşama giden yolun kilidini aç!

Bütün çatışmalar özünde değer sıralamasının farklı olmasından kaynaklanır. Kendi değerlerinizi bilmek çatışmaların altında yatan kök nedeni anlamanızı sağlar. Değerlerinizle uyumlandığınızda, daha mutlu ilişkiler, daha başarılı profesyonel yaşam, daha doğru hedefler ve amaçlar belirleyebilirsiniz. 

cem-deveci-11%2520(1)_edited_edited.jpg
Arrow 316.png

Bilincinin ışığını, düşüncelerine yansıt!

BİLİNÇLİ NİYET;

İSTENEN SONUCA DAİR NET BİR VİZYON.

yasam-kalitesi-cembesi (1).jpeg

Düşüncenin kalitesini belirleyen şey; Niyet (Değerlerdir.) Kaliteli KARARLAR, kaliteli düşünceler ile alınabilir. Her bir düşüncenin bir tohum gibi ele alınması gerekir. Düşüncelerimiz bilinçli seçimlerimizle gerçekleştiğinde, kaliteli tohumlar haline gelirler. Kaliteli düşünceler(tohumlar) ise, kaliteli meyveler haline gelirler. YAŞAM KALİTESİNİN temelini zihninizdeki düşünceler oluşturur. Daha iyi bir yaşam kalitesi istiyor isek, zihnimize ekilen tohumları iyi seçmemiz gereklidir.

Abraham Maslow'a göre

ÖZDEĞERLER

Kişisel özdeğerlerden bazı örnekler..

Abraham H. Maslow,

insancıl (Üçüncü Güç) psikolojinin önde gelen sözcülerindendir.

Hümanistik Psikolojinin babası olarak bilinir.

DOĞRULUK
 

DÜRÜSTLÜK, GERÇEKLİK.(ÇIPLAKLIK, YALINLIK, ZENGİNLİK, TEMEL OLMA, GEREKİRLİK, GÜZELLİK, SAFLIK, TEMİZ VE KATIKSIZ BİR TAMAMLANMIŞLIK)

İYİLİK
 

(DOĞRULUK, ARZU EDİLİR OLMA, GEREKLİLİK, ADALET, YARDIMSEVERLİK, DÜRÜSTLÜK) ; SEVERİZ ONA DOĞRU ÇEKİLİRİZ VE ONU ONAYLARIZ

GÜZELLİK
 

(DOĞRULUK, BİÇİM, CANLILIK, YALINLIK, ZENGİNLİK, BÜTÜNLÜK, MÜKEMMELLİK, TAMAMLANMIŞLIK, ÖZGÜNLÜK, DÜRÜSTLÜK)

MÜKEMMELLİK

(GEREKSİZ VE SUNİ HİÇBİR ŞEY İÇERMEYEN, HER ŞEYİN DOĞRU YERDE BULUNDUĞU, GELİŞTİRİLEMEYEN, UYGUNLUK, YERİNDELİK, TAMAMLANMIŞLIK, ÖTESİ OLMAYAN, GEREKLİLİK)

GEREKİRLİK

(KAÇINILMAZLIK, SADECE OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ OLMAK, HERHANGİ ÖNEMSİZ BİR ŞEYE DÖNÜŞMEMİŞ VE "İYİ Kİ BÖYLE OLUYOR" DUYGUSU)

TAMAMLANMIŞLIK

(BİTMİŞ, SONLANMIŞ, YERİNDELİK, BİTMİŞLİK, GESTALT'IN DAHA FAZLA DEĞİŞMEMESİ, DOYUM, FINIS AND TELOS, KAYIP YA DA EKSİK HİÇBİR ŞEY İÇERMEYEN, TOPLANMIŞLIK, DORUK, TAMAMLANMAK, YENİDEN DOĞUŞ ÖNCESİ ÖLÜM, GELİŞİMİN VE BÜYÜMENİN TAMAMLANMASI VE DURMASI, DAHA FAZLASI OLASI OLMAYAN, TAM BİR HAZ, ÇABASIZLIK, ZATEN ORADA OLDUĞUNDAN BELLİ HEDEFLERE YÖNELMEME, KENDİ ÖTESİNDE HİÇBİR ŞEYE ODAKLANMAMA)

ADALET

(ADİL OLMA, GEREKLİLİK, UYGUNLUK, KAÇINILMAZLIK, TARAFSIZLIK, TARAF TUTMAYAN)

DÜZEN

(YASALARLA VAROLAN, DOĞRULUK, RİTM, KURALLARA UYGUNLUK, SİMETRİ, YAPI, GEREKSİZ HİÇBİR ŞEY İÇERMEYEN, MÜKEMMEL BİR ŞEKİLDE DÜZENLENMİŞ)

BÜTÜNLÜK

(BİRLEŞMİŞLİK, BİRLEŞME, "BİR" OLMAYA EĞİLİM, BİRBİRİNE BAĞLI OLMA, YALINLIK, DÜZENLENMİŞLİK, YAPI, DÜZEN, AYRIŞMAMIŞLIK, SİNERJİ, EŞ VE BİRLEŞİK OLMA EĞİLİMLERİ)

KUTUPLAŞMAYI AŞMIŞLIK

(KABULLENME, ÇÖZÜMLEME, BİRLEŞME VEYA KUTUPLAŞMALARIN VE KARŞITLARIN; ÇELİŞKİLERİN ÜSTÜNDE OLMA); SİNERJİ ( YANİ, ÇELİŞEN UNSURLARIN BİRLEŞMEYE YÖNELİK DÖNÜŞÜM GÖSTERMELERİ, ANTAGONİSTLERİN İŞBİRLİĞİ YAPAN YA DA KARŞILIKLI BİRBİRİNİ GELİŞTİREN PARTNERLERE DÖNÜŞMELERİ)

YALINLIK

(DÜRÜSTLÜK, ÇIPLAKLIK, SAFLIK, TEMEL OLAN, MATEMATİKSEL, İNCELİK, SOYUT, HATASIZLIK, TEMEL İSKELET YAPISI, MADDENİN MERKEZİ, FAZLALIK OLMAYAN, SADECE İFADE EDEN, SÜSSÜZ)

CANLILIK

(SÜREÇ, ÖLÜM SEVER OLMAYAN, DİNAMİK, SONSUZ, AKICI, KENDİNİ SÜREKLİ KILAN, KENDİNDENLİK, KENDİ KENDİNİ HAREKETE GEÇİREN ENERJİ, KENDİNİ BİÇİMLENDİREN, KENDİNİ AYARLAYAN, TAMAMEN İŞLEVSEL, DEĞİŞEN AMA YİNEDE AYNI KALAN, KENDİNİ İFADE EDEN, SON BULMAYAN)

ZENGİNLİK

BÜTÜNLÜK, FARKLILAŞMAK, KARMAŞIKLIK, KAYIP YA DA GİZLİ HİÇBİR ŞEY OLMAYAN, HER ŞEYİN VAROLDUĞU ÖNEMSİZLİK, YANİ HER ŞEYİN EŞ ÖNEME SAHİP OLDUĞU, HİÇBİR ŞEYİN ÖNEMSİZ OLMADIĞI, OLDUĞU GİBİ KALAN, GELİŞMEYEN, BASİTLEŞEN, SOYUTLAŞAN, TEKRAR DÜZENLENEN VE KAPSAYICILIK

NEŞELİLİK

(EĞLENCE, COŞKU, NÜKTE, ŞENLİKLİ OLMA, CANLILIK, ÇABASIZLIK)

ÖZGÜNLÜK

(KENDİNE HASLIK, BİREYSELLİK, KARŞILAŞTIRILAMAZLIK, TANIMLAYICI ÖZELLİKLER, YENİ ORTAYA ÇIKMIŞLIK, KENDİLİK VE BENZERSİZLİK)

ÇABASIZLIK

(KOLAYLIK, ZORLAMANIN, ÇABANIN, ZORLUĞUN YOKSUNLUĞU, İNCELİK, HER ŞEYİN MÜKEMMEL VE GÜZEL BİÇİMDE İŞLEVSEL OLMASI)

KENDİNE YETERLİK

ÖZERKLİK, BAĞIMSIZLIK, KENDİ OLMAK İÇİN KENDİNDEN BAŞKA BİR ŞEYE GEREKSİNİM DUYMAMA, KENDİNİ BELİRLEYEN, ÇEVREYE ÜST BİR DÜZEYDEN (AŞKIN) BAKABİLME, AYRI OLMA VE KENDİ KURALLARI İLE YAŞAMA, KİMLİK)

JV Page Image 10.png

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

Hümanistik psikolojinin babalarından Abraham Maslow

Değerler hakkında ne söylüyor?

"Zamanımızın en temel hastalığı değerlerden yoksunluktur. 

 

Değerlerden yoksunluk, anomi, ahlaksızlık, köksüzlük, boşluk, umutsuzluk ve inanılacak, uğruna adanacak şeylerin eksikliği gibi değişik biçimlerde ifade edilmiştir. Günümüzde tehlikeli boyuta gelmesinin nedeni ise geleneksel değer sistemlerinin insanlığa sunmuş oldukları ile başarısızlıklarını kanıtlamış olmalarındandır. (içinde bulunduğumuz durum bunu kanıtlamaktadır.) Dahası, refahın ve zenginliğin, teknolojik gelişimin, yaygın eğitimin, demokratik siyasi biçimlerin hatta en dürüst ve en iyi amaçların barışı, kardeşliği, dinginliği, mutluluğu sağlamaktaki başarısızlığı bizi bütün çıplaklığı ve kaçınılmazlığı ile insanın yüzeysel olanla vakit kaybetmesi nedeniyle bunları engelliyor olması gerçeğine getirmektedir. Burada başırı nevrozunu anımsıyoruz. İnsanlar yanlış çözümler peşinde, elde edemedikleri sürece umutla hatta mutlulukla koşabilmektedir. Bir kere başarı elde ettiklerinde ise ne var ki, sonunda yanlış umutlar olduklarının farkına varılmaktadır. Çöküntü ve umutsuzluk yerini yeni umutların alması olası olana kadar devam etmektedir.

Bizler işlemeyen eski değerler sistemleri ve yerlerine henüz yenilerinin doğmadığı, sabırla katlanılması gereken, büyük ve önemli tehlikelerin, insanlığı kuşatmamış olduğunu dilediğimiz, boşluk içinde bir ara dönemde bulunuyoruz. Yok olma olasılığı gerçeği, "küçük" savaşlar, ırkçılık ve yaygın sömürü düzeni karşı karşıyayız. 

Bu hastalığın tedavisi ise oldukça açıktır. "İnanmaya ve inançlı olmaya" teşvik eden değil, sadece doğru olmalarından dolayı inanabileceğimiz ve uğruna kendimizi adayabileceğimiz, geçerli kılınabilen ve uygulanabilir bir insani değerler sistemine gereksinimimiz vardır.

Ve tarihte ilk kez birçoğumuz insan doğasının, toplumun ve çalışmalarının geçerli bilgisini temel alan böylesi bir sistemin varlığının olasılığını hissetmekteyiz."

Kaynak: Abraham Maslow - Dinler, Değerler ve Doruk Deneyimler isimli kitabından alıntı yapılmıştır.

YÜKSEK DEĞERLERİNİ
KEŞFET

Yüksek değerlerinizle hizalanmak, sınırsız bir yaşamın en önemli anahtarıdır. Yüksek değerlerinizi öğrenip yaşamınızın tüm alanlarında değerlerinizle hizalandığınızda başlar ustaca yaşamak.

yasam-cemberi-k.png

DEĞERLER

Bireysel Canlı Koçluk Seansının içeriği:

1- Giriş: Temel Değerlerinizi Keşfetmek

Giriş: Değerlerin Önemi - 5 dk.

Temel Değerlerini Keşfet Uygulaması - 15 dk.

Keşfedilen Değerlerin Danışanla Paylaşılması - 3 dk

2. Seviye: Temel Değerlerinizi Uygulamak

Değerlerinizi Yaşam Alanlarınıza Yansıtmak - 15 dk

3. Seviye: Temel Değerlerinizi Geliştirmek

Değerlerinizi Geliştirmek - 15 dk

Kaynak ve Sunum Paylaşımı - 3 dk

Kapanış- Geri Bildirim-Değerlendirme ve Yorumlar - 4 dk

DEĞERLERİNİ KEŞFEDEN İNSANLAR NE DİYOR

Mehmet Yoğurtçu

Müşterilerinizin işiniz hakkında söylediği harika şeyleri paylaşın. Metni düzenlemek için çift tıklayın.

Uğur Çetinkaya

Müşterilerinizin işiniz hakkında söylediği harika şeyleri paylaşın. Metni düzenlemek için çift tıklayın.

Ad, Pozisyon

Müşterilerinizin işiniz hakkında söylediği harika şeyleri paylaşın. Metni düzenlemek için çift tıklayın.

Cem Deveci tarafından verilen diğer canlı (online) kurslar

1. NLP (Neuro-Linguistic Programming)

2. Coaching Mindset (Koçluk Zihniyeti)

3. Başarı Stratejileri