• Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • LinkedIn Sosyal Simge

NLP Uzmanı, Motivasyonel KOÇ,

Profesyonel Neuro-Shine Teknoloji KOÇU

Cem Deveci

Sana verebileceğim en güzel haberi vermek istiyorum.

Değişim mümkün güzel insan..

Daha iyisi olmak mümkün..

Kendine muhteşem düşünceler, davranışlar ve alışkanlıklar hediye etmen mümkün.

Yeni ve istediğin kişi olman mümkün..

Engelleri fark etmen ve onları aşman mümkün..

Sabahları daha enerjik ve mutlu kalkman mümkün..

Aslında istediğin herşey mümkün..

Eğer kendini adamaya hazırsan...

Danışanlarıma En Yüksek Faydayı Sunmak ve Potansiyellerini Keşfetmelerini Sağlamak Benim Hayat Amacım.

Profesyonel bir Koç ve NLP Uzmanı olarak Danışanlarıma, Arzu Ettikleri Hayatı Tasarlamaları konusunda destek oluyorum.

Merhaba Ben Cem Deveci, 39 yaşındayım. Hayatta beni en çok meraklandıran ve öğrenmek istediğim konu şuydu; İnsan Potansiyeli nasıl keşfedilir?  İnsanın daha iyi versiyonuna ulaşabilmesini sağlayan etkili ve bilimsel yollar nelerdir? Bu soruların cevaplarına ulaşmak için yıllar boyunca birçok kitap okudum, eğitim aldım, seminerlere katıldım. Bulmaya değer olduğuna inandığım şeyin peşinden gittim. Ve en sonunda ona ulaştım. Evet insanın daha iyi versiyonuna ulaşmasını sağlayabilecek bilimsel, teknolojik, sanatsal ve aynı zamanda etkili bir yol bulunuyor. Bu teknoloji dünyanın en etkili düşünce ve davranış teknolojisi olan NLP ve KOÇ'luk. Başta Amerika olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde insanlar bu düşünce ve davranış teknolojisinden faydalanarak daha başarılı ve mutlu bir hayat yaşıyorlar. Ben de bunu yaşayarak deneyimledim. Deneyimlemeye devam ediyorum. Şimdi öğrenmiş olduğum bu düşünce teknolojisini insanlara ulaştırmak istiyorum. Bilim ve Teknolojinin ışığında zihinsel değişim ve dönüşüm sürecinin nasıl gerçekleştiğini Profesyonel NLP KOÇU olarak paylaşıyorum. Potansiyelini keşfetmek ve en iyi versiyonuna ulaşmak için seni adım atmaya davet ediyorum.

İŞ VE PROFESYONEL YAŞAMIM

1998 - 2005 Turkcell İletişim Hiz. Aş.

2005 - 2006 BP

2006 - 2012 IBM

2012 - 2019 Unilever

2019 - NLP'nin yaratıcısı Richard Bandler Lisanslı Uluslararası NLP Uzmanı.

ICF Koç Shiny Burcu Ünsal Lisanslı Profesyonel Neuro-Shine Teknoloji Koç

HİKAYEM

BİR MUHASEBECİ'NİN DÖNÜŞÜM HİKAYESİ

Henüz 15 yaşında iken babamın beni ticaret lisesine kayıt ettirmek istediğini öğrendiğimde inanılmaz mutlu olmuştum. Çünkü; ticareti öğrenmeyi ve girişimci olarak fark yaratmayı çok istiyordum. Yaratıcılık benim çok önemliydi ve bende bunu girişimcilik yolu ile yapmak istiyordum.

 

Okula gittiğimde ise büyük bir hayal kırıklığına uğramıştım...

Çünkü; okulda, ticaret yerine sadece muhasebe ve bankacılık öğretiliyordu. Ben de birisini seçmek zorunda kalmıştım.. Seçtiğim o bölüm ise benim 20 yıl boyunca yaptığım mesleğim haline geldi... Muhasebeci olmuştum.

 

Liseden mezun olduktan sonra ise işletme okudum ve kurumsal hayata adım atarak sırasıyla TURKCELL, BP, IBM ve son olarak UNILEVER şirketlerinde uzun yıllar çalıştım.

 

Ancak içimdeki girişimcilik tutkusu ve potansiyelime olan merakım hiç bitmedi.

Kurumsal şirketlerde başkalarının hayat amaçlarına hizmet ederek geçirdiğim uzun yıllardan sonra işimden istifa ettim. Böylece girişimcilik maceram tam olarak o zaman başlamış oldu.

 

39 yaşındaydım. Bir yandan girişimcilik alanında neler yapabileceğimi düşünüyor, bir yandan da bulmaya değer olduğuna inandığım şeyin peşinden gidiyordum. 

Merak ettiğim ve bulmaya değer olduğuna inandığım şey;

İnsan doğasının muhteşemliğini ve potansiyelini ortaya çıkartmayı sağlayacak yol ve yöntemlerin neler olduğuydu?

Uzun yıllar boyunca beyaz yaka olarak çalışmış olmama rağmen araştırmaya, okumaya ve eğitim almaya devam ettim. Araştırmalarım sonucunda internette muhteşem bir konuyla karşılaştım. NLP (Neuro-Linguistik Programming) Zihin Dili Programlaması. NLP bütünsel ve pozitif bir yaklaşıma sahipti. Bilinç ve bilinçaltı hakkında farkındalık ve yeterliliği geliştirmeye odaklıydı. NLP insan yaşamını kökten değiştirebilecek bilgi ve uygulamaları ile tüm dünyada yaygın bir şekilde kulllanılmaktaydı. NLP içindeki tüm bilgiler insanı dikkatle gözlemlenerek elde edilmiş. NLP’yi öğrenmek zihnin işleyişini öğrenmek demekti. Kendimi ve dolayısı ile insan doğasını tanımak anlamında muhteşem olacaktı.

 

Eğitim almak için yapmış olduğum araştırmalar beni NLP’nin yaratıcısı olan Richard Bandler’ın asistanlığı yapmış olan bir kişiye götürdü. Bu kişi Amerika’da yaşıyor, Lisanslı NLP Uzmanlığı eğitimleri ve ICF onaylı Profesyonel Koçluk eğitimleri veriyordu. Amerika’da yaşıyor olmasına rağmen Ekim-2019’da Türkiye’de eğitim açacağını duyurdu. Ben de eğitime katılmaya karar verdim. Kendisinden hem NLP, hem de Profesyonel Koçluk eğitimleri aldım. NLP’nin yaratıcısı Richard Bandler Lisanslı NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner olarak iki kısımda uygulayıcı ve uzmanlık eğitimlerimi tamamlayarak Uluslararası NLP Uzmanlığı sertifikalarımı aldım.  Aynı zamanda ICF onaylı Koçluk eğitimlerimi de tamamlamış oldum.

 

NLP'yi öğrendiğimde bugüne kadar neyi neden yaptığıma dair derin bir aydınlanma yaşadım. Zihnin işleyişini kavradığımda, geçmişteki hatalarımı neden yaptığımı, korkularımın çok büyük bir bölümünün gerçek olmadığını, beni tutan ve engelleyen düşünce ve davranışlara ne zaman inanmaya başladığımı ve bunlardan kurtulmak için ne yapmam gerektiği konusunda inanılmaz bilgi, beceri ve deneyim kazandım. NLP’yi öğrenmek bende inanılmaz bir değişim yaratmıştı. Bu eğitimleri aldıktan sonra çevreme yansıtmış olduğum enerji hemen fark ediliyor oldu ve arkadaşlarım bana şunu söylüyorlardı; Cem gözlerinden enerji fışkırıyor. Nasıl bu kadar enerjik olabiliyorsun? Bende onlara şunu söylüyordum. Yaşam amacınızı bulduğunuzda yeniden doğmuş gibi olursunuz ve hayatı büyük bir tatmin duygusu ile yaşarsınız. Evet yıllardır aradığım şeyi bulmuştum. Daha iyi versiyonuma nasıl ulaşabileceğimi, potansiyelimi nasıl keşfedebileceğimi öğrenmiştim.

 

Daha iyi olabilmemi sağlayan, değişimi mümkün kılan basit ama etkili bu teknolojiyi deneyimledim. Daha iyi versiyonuma kısa sürede ulaşmanın etkili bir yolunu bulmuştum. Aradığım şey buydu ve ona ulaşmıştım.

 

Şimdi dünyaya bunu duyurmak istiyorum.

Sende değişimi mümkün kılabilirsin,

Gelişiminin önündeki engelleri aşabilirsin, 

potansiyelini keşfederek, istediğin kişi olabilirsin.  

 

Eğer nasıl yapacağını merak ediyorsan.

Yapman gereken ilk şey adım atmak... 

Professional Coach

Cem Deveci

En derin korkumuz,

yetersiz olmamız değildir.

En büyük korkumuz,

sonsuz güce sahip olmamızdır.

Kendi karanlığımızdayken

kendi ışığımızdan şüpheye düşeriz.

Kendimize sorarız: "Ben kimim ki

ışıl ışıl, coşkulu, sevilen ve harika biri olayım?"

Siz Tanrı'nın bir cocuğusunuz.

Eğer kendinizi kısıtlarsanız, bu dünyanın işine yaramaz.

Eğer etrafınızdakiler güvensiz hissetmesin diye

kendinizi küçültürseniz

bunun aydınlanma ile hiçbir ilgisi olmaz.

İçimizdeki Tanrı'nın

ihtişamını gerçekleştirmek için doğduk.

O, sadece içimizden bazılarında değil,

her insanın içinde yer alıyor.

Kendi ışığımızın parıldamasına izin verdiğimizde

bilinçsizce diğer insanlara da

aynı şeyi yapmaları için izin veriyoruz.

Kendi korkumuzdan kurtulduğumuzda

bizim varlığımız, müdahalemiz olmadan

diğerlerini özgürleştirecek.

Nelson Mandela, Güney Afrika Eski Başkanı

1994 tarihli başkanlık konuşması

arka-plan-dgdg-1.png

"Kisisel Devrimini Gerceklestir."

´

´

´

CEM

DEVECİ

KİMDİR?

© 2019 by Cem Deveci. İstanbul / Türkiye -  E-Posta  - Telefon