Gelir Diliminiz Hangisi?

En son güncellendiği tarih: Eki 10

Gelir diliminiz hangisi? Emek karşılığı mı gelir elde ediyorsunuz? Yoksa geliriniz servet karşılığı mı? Dünya nüfusunun %90 i tablonun sol tarafında yer alırken, dünyadaki toplam gelirin sadece %10 unu alabiliyor. Fakat tablonun sağ tarafında yer alanlar ise nufusun %10’unu oluştururken dünyadaki toplam gelirin %90’ini elde ediyor.

“Ç” Çalışan “S” Serbest Meslek Sahibi “İ” İş/şirket sahibi “Y” Yatırımcı

“Mali özgürlüge hangi dilimde yer alırsak kavuşabiliriz.

Bilgi çağında yaşıyoruz. Bu çağ bizlere mali açıdan eskisinden çok daha fazla fırsat sunmakta. İşte bu fırsatları tanıyıp yakalayacak olanlar “İ” ve “Y” diliminde yer alan bireylerin niteliklerine sahip olan kimseler olacaklar. Bilgi Çağı’nda başarıya erişmek için ölçüm çeyreğinin her dört dilimi hakkında bilgimiz olması gerekiyor. Ne yazık ki okullar hala Sanayi Çağı’ nı yaşamakta ısrarlı, bundan dolayı da öğrencilerini Ölçüm Çeyreği’nin sol tarafına hazırlamakta direniyorlar. ”

Profesyonel anlamda ne yaparsak yapalım, her dört dilimde birden faaliyet göstermemiz mümkümdür.

Her dört dilimde yer alan kimseler zengin de olabilir fakir de.  Her dilimde bulunan kimseler  arasında milyonlar kazanan da vardır, beş parasız kalanlar da. Şu yada bu dilimde olmak mali başarıya ulaşmanın güvencesi değildir.

Hayatımızı para için çalışarak harcamak yerine, paramızı çalıştırmalıyız.

Hepimiz farklı bireyleriz, unutmayın çeyreklerden biri ötekinden daha iyi ya da önemli değildir. Her birinin güçlü yanları ve zayıf noktaları vardır. Dünyanın herhangi bir yerinde her dilimde faaliyet gösteren kişilere ihtiyaç duyulur. Önemli olan size uygun olan yaşam yolunu seçmeniz.

Kaynak: Nakit Akışı ölçüm çeyreği Robert T. Kiyosaki ve Sharon L. Lechter

#girisimci #pasifgelir #nakitakisi#emekkarsiligigelir #servetkarsiligigelir#gelirdilimi #maaslicalisanlar #beyazyaka#yatirimci

© 2019 by Cem Deveci. İstanbul / Türkiye -  E-Posta  - Telefon