Gelirinizi % 1000 Arttırmanın Formülü

En son güncellendiği tarih: Eki 25

Photo by Pixabay on Pexels.com


1.Kural : İki Saat Erken Kalk

Bu altın saatte sizi eğitecek motive edecek veya manevi açıdan güçlendirecek bir şeyler okuyun. Ne olduğu fark etmez. Bedeninize spor yapmanın iyi geldiği gibi, zihninize de bu iyi gelecektir. Gazete/dergi okumak veya TV seyretmek yerine, sizi canlandıracak bir şeyler okuyun. Bu altın saati kendiniz için değerlendirin.

2.Kural : Planlama

O gün içinde yapmanız gereken her şeyin bir listesini yapın.

3.Kural : Listenizi önceliklere göre sıralayın.

4.Kural :  Listedeki en önemli işe başlayın. Bu en önemli iş bitene dek tüm zihninizi ona vererek odaklanın. Sonrada ikinci en önemli işe başlayın ve aynı şeyi yapın.

5.Kural :  Arabanızda/serviste ders programları dinleyin. Arabanızı gezer bir sınıfa çevirin. Arabanızı tekerlekli bir üniversiteye çevirin. Arabanızı gezer bir öğrenme makinesine çevirin.

6.Kural : Her olaydan sonra kendinize iki soru sormalısınız; 1.Soru) Bu durumda neyi doğru yaptım? Ve hemen sonrasında doğru yaptığınız her şeyi tek tek yazın. Sonuç başarılı olmadıyda bile, yaptığınız bir çok doğru şey olmuştur. 2.Soru) Gelecek sefer neyi farklı yapacağım? Sonrada bu durumu gelecek sefer geliştirmek için neler yapacağınızı yazın.

Şu önemli ki, birçok insan neyi yanlış yaptıklarına takılıp kalırlar. Nerede hata yaptım? Nasıl kaybettim? Bunları sorarsanız bilinçaltınız bu negatif görüşleri talimat olarak kaydedecektir. Böylece gelecek sefer benzer bir durumda aynı hatayı tekrarlayacaksınız.

Ama Neyi Doğru yaptım? Neyi Farklı yaparım? Diye sorarsanız bilinçaltınız bunları gelecek sefer için talimat olarak kaydedecektir. Böylece gelecek sefer otomatik olarak öyle davranacaksınız.

7.Kural : Herkese milyon dolarlık müşteri gibi davranmanızdır. Hayatınızdaki veya çalıştığınız herkese hayatınızın en önemli kişisi gibi davranın. Müşterilerinize, sanki ürününüzden milyon dolarlık satın alacaklarmış gibi davranın. Özellikle de aile bireylerinize böyle davranmalısınız.

İşe gidersiniz ve gün be gün, haftadan haftaya, aydan aya, azar azar sonuçlarınız iyileşir.


Kaynak : Brian Trancy

#zenginlik #gelir #kişiselgelişim #etkinlik #parakazanma

18 görüntüleme

© 2019 by Cem Deveci. İstanbul / Türkiye -  E-Posta  - Telefon