KONUMUZ ENERJİ

En son güncellendiği tarih: Eki 10
Sahip olduğumuz enerjiden memnun muyuz?


Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde kendinizi eve kapanmış hissedebilirsiniz. Hareket alanınızı kısıtlanmış gibi algılayabilirsiniz. Bu durum hareketlerinizin azalmasına ve düşüncelerinizin negatife kaymasına neden olabilir. Ancak sahip olduğumuz enerjinin sorumluluğunu alıp, soruna değil çözüme odaklanarak enerjinizi yükseltebilirsiniz.


Nasıl mı?


Enerjinizin yükselmesine veya düşmesine neden olan şey aslında sahip olduğumuz düşünce ve duygulardır. Eğer sürekli olumsuz olaylar ve sorunlar üzerinde düşünüyorsak bu durum doğal olarak negatif duyguların belirmesine neden olacaktır. İçerisine düştüğümüz enerji seviyesi, odağımızı belirleyen en önemli faktör. Bu noktada farkındalık çok önemli. Kendinize şu soruyu sorarak farkındalığınızı kontrol edebilirsiniz? Her saat başında; bu düşünce veya davranış kullanışlı mı? / Faydalı mı? veya Titreşim frekansımdan hoşlanıyor muyum? diye kendinize sorabilirsiniz. Eğer bu durumdan memnun değilseniz düşüncelerinizi çözüme ve yapabileceklerinize odaklayabilirsiniz. Alternatif olarak yoga, egzersiz ve bilinçli nefes uygulamaları ile enerjinizi yükseltebilirsiniz.


Düşünce ve davranışlarımız kararlarımızı belirleyen en önemli faktörlerdir. Kendi kendimize yapacağımız pratik çalışmalar ile enerjimizi yükseltebilir ve daha iyi kararlar alabiliriz.

Herkese yüksek enerjili güzel günler diliyorum.


Cem Deveci

Profesyonel NLP Uzmanı ve Neuro-Shine Teknoloji Koç


#nlpnedir #nlpnedemek #nlpninfaydaları #yaşamkoçu #ücretsizyaşamkoçudesteği

#yaşamkoçlarıyazıları #zihingücü #sorumluluk #richardbandler


18 görüntüleme

© 2019 by Cem Deveci. İstanbul / Türkiye -  E-Posta  - Telefon