Stefano D’Anna kimdir?

En son güncellendiği tarih: Eki 25


Stefano D’Anna ekonomist, sosyolog ve girişimci kimliklerinin yanı sıra vizyon sahibi bir iş adamı ve eğitmendir. Avrupa, Amerika ve Orta Doğu’da çok uluslu kuruluşların üst düzey yöneticiliği üstlenmiş, çok sayıda şirket ve uluslar arası danışmanlık firmasını hayata geçirmiştir. Kuruluşundan bu yana, European School Of Economics’in (ESE) Yönetim Kurulu Üyesi olan D’Anna, New York ESE Vakfı’nın Genel Müdür Yardımcısı ve ayrıca, Londra, New York, Madrid, Roma, Floransa ve Milanoda’ki bütün ESE kampusleri Rektörü’dür.

Birçok uluslar arası konferansa konuşmacı olarak katılan Stefano D’Anna’nın “Bütünlük” ve “Zamandan Bağımsız Liderlik” seminerlerine tüm dünyadan birçok girişimci ve üst düzey şirket yöneticisi katılmaktadır. “Berlusconi Konserde” ( Berlusconi in Concert ), “Bireysel Devrim” ( The Individual Revolution ) ve hem uluslar arası hem Türkiye’de uzun senelerdir çoksatanlar listesinde yer alan “Tanrılar Okulu” ( The Scohool For Gods ) kitaplarının yazarı olan Prof. D’Anna’nın aynı zamanda ESE öğrencileri için kaleme aldığı makalelerden oluşan “Lessons of Sociology” ( Sosyoloji Dersleri ) ve Entrepreneurial Psychology” ( Girişimcilik Psikoloji ) adlı ders kitapları da bulunmaktadır.

ESE’nin geleceğin aydınlık bileşenleri üzerine kurulmuş tamamen yeni ve ilerici eğitim felsefesi Amerika ve Avrupa akademik panoramasını derin bir dönüşüme uğratmıştır. Okul’un bu eşiz felsefesi içerisinde, Anglosakson akademik disiplini ve çok kültürlülüğü ile sağlam Amerikan uygulamacılı, İtalyan stili, estetik anlayışı, güzellik ve mükemmellik arayışa adanmış olağanüstü bir medeniyetin kültürel mirasıyla ustalıkla harmanlamaktadır. Bölünmez, çok merkezli okul anlayışını hayata geçiren ESE, sınırları olmayan akademik bir evren sunar. Bu evren, öğrencilerin seyahat ederek eğitim alabilmelerinin yanı sıra, sahip oldukları zihinsel ve ahlaki değerlerini, dünyanın önde gelen kuruluşlarında elde edecekleri sıcak deneyimlerle zenginleştirmelerine olanak sağlayan özgün bir ortamdır. ESE, üniversiteleri özel girişimlerden, akademik evreni iş dünyasından ayıran geleneksel duvarları yıkarak öğrencilerini kitaplıkların dışına çıktıklarından onları bekleyen gerçeklik üzerine eğitmektedir. Okul’un görevi, görünürde ezeli muhalif olan ekonomi ile etiğin, düşünce ile eylemin, finansal güç ile sevginin uyumunu sağlayabilecek liderlerden, evrensel iletişimcilerden, ekonomist ve girişimcilerden oluşan yeni bir nesil yaratmaktadır.

#stefanoDAnna #StefanoDAnnakimdir #tanrılarokulu

3 görüntüleme

© 2019 by Cem Deveci. İstanbul / Türkiye -  E-Posta  - Telefon